Blog


LED osvětlení - kdy a kde to dělá smysl

 

LED osvětlení - kdy a kde to dělá smysl

Za prvé, co jsou LED světla? LED je zkratka pro diody vyzařující světlo. LED diody jsou neuvěřitelně všestranné a používají se pro různé úkoly a nacházejí se ve všech druzích zařízení.

V podstatě jsou to malé žárovky, které prostě zapadají do elektrického obvodu. Nicméně, na rozdíl od obyčejných zářících žárovek, nemají vlákno, které by se vyhořelo a také se nedostanou velmi horké. Jsou osvětleny výlučně pohybem elektronů v polovodičovém prvku a jejich trvalá síla je tak dlouhá jako standardní tranzistor. Životnost LED překonává krátký život světelné žárovky o tisíce hodin. Drobné LED diody již nahrazují tuby, které rozsvítí televizory LCD HDTV, aby vytvořily tenčí televizory.

LED světla nejsou tak levné - hlavně pro žárovku, která vydává stejné množství světla jako běžná žárovka 60 nebo 75 wattů. Úspora nákladů na údržbu a celkové snížení nákladů na vlastnictví během životnosti výrobku a kompenzace počátečních vysokých nákladů na nákup světla.

LED svítidla mají několik skvělých environmentálních výhod oproti staré běžné žárovce. Světlá používají mezi 50% -90% méně energie než standardní žárovka, což znamená velké snížení emisí uhlíku a protože neobsahují rtuť, trvají až 20 krát déle a jsou vyrobeny z plně recyklovatelných materiálů. Například extrudovaný chladič z hliníku používaný při stropních svítidlech LED a bodových světel LED se vyrábí většinou s postindustriální recyklovaným materiálem. Protože jsou příznivější k životnímu prostředí založené na materiálech, z nichž jsou vyrobeny, a na to, že déle trvají, znamená snížení odpadu pro domácnosti a podniky.

LED trubice, které se používají pro výměnu běžných zářivek, jsou vyrobeny z "nerozbitného" plastového skla a neobsahují žádnou rtuť. Zářivkové trubice blikají, když stárnou, což může způsobit problémy pro pacienty s migrénami nebo epileptik. LED trubice nebudou kdykoliv během svého života blikat.

Kdy a kde jsou LED světla užitečné?

Díky výhodám jako nízké napětí, dlouhověkost, spolehlivost, rychlé přepínání mezi zapnutím a zapnutím, žádné emise ultrafialového záření, žádné blikání a výrazně snížené nároky na údržbu LED diody se používají v mnoha aplikacích. Používají se hlavně:

Zobrazovací jednotky např. sedm segmentových displejů a alfanumerických displejů běžně používaných v hodinkách, digitálních hodinách a kalkulačkách Optické zařízení jako jsou optočleny Indikátor on-off v elektronických obvodech.

Některé LED vyzařující neviditelné infračervené světlo se používají při přenosu informací v dálkových ovládacích prvcích a poplaších proti vloupání Sebrané dohromady mohou vytvářet obrázky na obrazovce jumbo televizoru nebo osvětlit semafor.

LED svítidla mají mnoho aplikací a nyní se používají v nočních osvětleních, uměleckých osvětleních, v domácnostech - ve skříňkách, pod nebo kolem soklů v kuchyních, v ložnicích a obývacích pokojích, ve venkovním osvětlení a dokonce v osvětlení vánočních stromků.

Oni jsou běžně používané v malých gadgets, jako je mp3 přehrávač, DVD stroje, počítače a televizory. Existují verze LED žárovek, které se dají použít v běžných lampách a svítidlech, ale tyto žárovky mají větší cenovou značku. Bleskové světla také využívají technologii LED kvůli své schopnosti snadno směřovat do stálého proudu. Dokonce se nacházejí v semaforu a vnějších příznacích některých míst. Mnozí výrobci automobilů používají i LED diody pro své světlomety. Autoparky, letiště, hotely, hospody, kluby, obchodní kanceláře, zpracovatelský průmysl, nemocnice, stará auta, hornictví, čluny, výtahy, výtahy a mnohé další oblasti nyní využívají výhody světelných diod.

led pasik

Dokonce je najdeme ve fotografickém zařízení a jsou k dispozici v různých velikostech a některé nabízejí i doplňkovou možnost funkce blesku, která může v případě potřeby poskytnout mimořádný výboj světla.

Jak dlouho trvají LED diody?

LED diody postupně snižují jas, namísto klasického vypálení. Číslo 100 000 hodin (asi 11 let) se uvádí v mnoha článcích a protože dioda LED je dioda, i když přestane produkovat světlo, bude stále využívat energii.

Nejnovější cestou, jak osvětlit akvárium, je LED žárovky, a to kvůli jejich dlouhověkosti a malé uhlíkové stopy, a kvůli široké škále možností a intenzity spektra, které jsou nyní k dispozici v LED žárovkách. Níže najdete několik tipů, jak vybrat správné osvětlení LED pro konkrétní nastavení akvária.

Zvažte organismy, které podporujete

Typy organismů, které zvedáte v akváriu se slanou vodou, vám mohou pomoci určit, jaké osvětlení LED potřebujete. Pokud máte například skořápky, korály nebo některé druhy rostlin, které rostou v trochu hlubších oceánských hloubkách, tyto organismy se přizpůsobily modré a bílé vlnové délce světla a výběr LED žárovek by to měl odrážet.

Pro nastavení akvárií s obrovským množstvím rostlin jsou pro rostliny nejdůležitější modré a červené vlnové délky, které efektivně fotosyntetizujú a žijí zdravě. Ale s LED diodami můžete také doslova mít svůj dort a také jeho jídlo, protože umožňují vytvořit přirozeně se vypadající světlo, které napodobuje sluneční světlo i měsíční světlo a zároveň poskytuje svým organismem to, co potřebují pro správné prostředí.

Vyberte barvu efektu, kterou hledáte

Jakmile jsou splněny potřeby vašich organismů, můžete hrát s celým spektrem barev v závislosti na způsobu, jakým chcete prezentovat své akvárium. Například, pokud chcete v akváriu skutečně realistický vodní lesk, soustředit se na bílé LED žárovky, které dávají vašemu vzhledu pocit, že je na slunci.

LED světla v modrém spektru, jako jsou aktinické LED žárovky, mohou opravdu přinést detaily krásu vašeho živého korálového útesu. LED světla, které zvyšují barvu vody z teplejšího konce spektra, jsou velmi dobré na to, abyste dosáhli to nejlepší z hospodářských zvířat, když všechny vaše akvária jsou ryby.

Další úvahy při výběru LED osvětlení akvária

V případě LED svítidel pro akvária se slanou vodou je nejlepším pravidlem pro koupi nejlepšího systému osvětlení, který si můžete dovolit, a jakýkoli systém osvětlení LED, který si koupíte, může mít velkou cenovou značku. Ale dražší moduly osvětlení LED mohou přijít s některými velmi pěknými možnostmi.

Například si můžete koupit zařízení, které obsahuje tři plné řady LED žárovek s plným spektrem. Jelikož tyto žárovky jsou tak malé, nevšimnete si je jako součást celého zážitku z akvária a jejich malá velikost usnadňuje jejich odstranění z cesty do práce ve vašem akváriu. Další možností je automatický časovač, který mění intenzitu žárovky LED tak, aby zrcadlil aktuální událost dne / noci, aniž byste museli pamatovat na ruční stmívání světel.

led pásky

Jedním z důležitých faktorů při výběru správných LED svítidel je vypočítat množství tepla odevzdaných žárovkami. LED světla vyzařují mnohem nižší množství tepla než tradiční fluorescenční žárovky nebo žárovky s kovovou žárovkou, což znamená, že LED diody nepřispívají k ohřevu vody. Ale LED žárovky uvolňují teplo nahoru a ven z akvária. Teplo nepoškozuje vaše akvarijní organismy, ale může snížit životnost vašich LED žárovek, takže zvažte přidání ventilátoru, pokud máte v plánu mít velké množství LED svítidel v akváriu se slanou vodou.


Disneyland, Kalifornie: Tipy, které vám pomohou rozhodnout o nejlepší době návštěvy 15.08.2019
Informace & amp; Péče o drobné zuby 15.08.2019
Jak se vrátit se svou ex přítelkyní, aniž by vaše srdce dostalo na cestu 15.08.2019
Jak získat bílé zuby 15.08.2019
Zanícené dásně - Jak se zbavit zanícených dásní 15.08.2019
Informace pro pacienty podstupující zubní implantát 15.08.2019
Invisalign - Váš neviditelný klíč pro vyrovnání zubů 15.08.2019
Volná zpráva o autopneumatice 15.08.2019
Kompletní průvodce po vaší cestě do Turecka 15.08.2019
Velmi kompaktní fotoaparát Canon Powershot SD1300 15.08.2019
Horkovzdušné balónky - 4 dobrodružné prázdniny pro každý rozpočet 15.08.2019
Invisalign - Váš skrytý partnerem péče o vlasy 15.08.2019
Jak nainstalovat LED pasik světla? 15.08.2019
LED osvětlení - kdy a kde to dělá smysl 15.08.2019
Dos a Donts na čtvrtého července Cookout 15.08.2019
Invisalign a kovové braces - zubní experti sdílejí některé fakty 15.08.2019
Jak fotbalové týmy bojují proti rakovině prsu v roce 2013 15.08.2019