Blog


LED osvětlení - kdy a kde to dělá smysl

 

LED osvětlení - kdy a kde to dělá smysl

Za prvé, co jsou LED světla? LED je zkratka pro diody vyzařující světlo. LED diody jsou neuvěřitelně všestranné a používají se pro různé úkoly a nacházejí se ve všech druzích zařízení.

V podstatě jsou to malé žárovky, které prostě zapadají do elektrického obvodu. Nicméně, na rozdíl od obyčejných zářících žárovek, nemají vlákno, které by se vyhořelo a také se nedostanou velmi horké. Jsou osvětleny výlučně pohybem elektronů v polovodičovém prvku a jejich trvalá síla je tak dlouhá jako standardní tranzistor. Životnost LED překonává krátký život světelné žárovky o tisíce hodin. Drobné LED diody již nahrazují tuby, které rozsvítí televizory LCD HDTV, aby vytvořily tenčí televizory.

LED světla nejsou tak levné - hlavně pro žárovku, která vydává stejné množství světla jako běžná žárovka 60 nebo 75 wattů. Úspora nákladů na údržbu a celkové snížení nákladů na vlastnictví během životnosti výrobku a kompenzace počátečních vysokých nákladů na nákup světla.

LED svítidla mají několik skvělých environmentálních výhod oproti staré běžné žárovce. Světlá používají mezi 50% -90% méně energie než standardní žárovka, což znamená velké snížení emisí uhlíku a protože neobsahují rtuť, trvají až 20 krát déle a jsou vyrobeny z plně recyklovatelných materiálů. Například extrudovaný chladič z hliníku používaný při stropních svítidlech LED a bodových světel LED se vyrábí většinou s postindustriální recyklovaným materiálem. Protože jsou příznivější k životnímu prostředí založené na materiálech, z nichž jsou vyrobeny, a na to, že déle trvají, znamená snížení odpadu pro domácnosti a podniky.

LED trubice, které se používají pro výměnu běžných zářivek, jsou vyrobeny z "nerozbitného" plastového skla a neobsahují žádnou rtuť. Zářivkové trubice blikají, když stárnou, což může způsobit problémy pro pacienty s migrénami nebo epileptik. LED trubice nebudou kdykoliv během svého života blikat.

Kdy a kde jsou LED světla užitečné?

Díky výhodám jako nízké napětí, dlouhověkost, spolehlivost, rychlé přepínání mezi zapnutím a zapnutím, žádné emise ultrafialového záření, žádné blikání a výrazně snížené nároky na údržbu LED diody se používají v mnoha aplikacích. Používají se hlavně:

Zobrazovací jednotky např. sedm segmentových displejů a alfanumerických displejů běžně používaných v hodinkách, digitálních hodinách a kalkulačkách Optické zařízení jako jsou optočleny Indikátor on-off v elektronických obvodech.

Některé LED vyzařující neviditelné infračervené světlo se používají při přenosu informací v dálkových ovládacích prvcích a poplaších proti vloupání Sebrané dohromady mohou vytvářet obrázky na obrazovce jumbo televizoru nebo osvětlit semafor.

LED svítidla mají mnoho aplikací a nyní se používají v nočních osvětleních, uměleckých osvětleních, v domácnostech - ve skříňkách, pod nebo kolem soklů v kuchyních, v ložnicích a obývacích pokojích, ve venkovním osvětlení a dokonce v osvětlení vánočních stromků.

Oni jsou běžně používané v malých gadgets, jako je mp3 přehrávač, DVD stroje, počítače a televizory. Existují verze LED žárovek, které se dají použít v běžných lampách a svítidlech, ale tyto žárovky mají větší cenovou značku. Bleskové světla také využívají technologii LED kvůli své schopnosti snadno směřovat do stálého proudu. Dokonce se nacházejí v semaforu a vnějších příznacích některých míst. Mnozí výrobci automobilů používají i LED diody pro své světlomety. Autoparky, letiště, hotely, hospody, kluby, obchodní kanceláře, zpracovatelský průmysl, nemocnice, stará auta, hornictví, čluny, výtahy, výtahy a mnohé další oblasti nyní využívají výhody světelných diod.

led pasik

Dokonce je najdeme ve fotografickém zařízení a jsou k dispozici v různých velikostech a některé nabízejí i doplňkovou možnost funkce blesku, která může v případě potřeby poskytnout mimořádný výboj světla.

Jak dlouho trvají LED diody?

LED diody postupně snižují jas, namísto klasického vypálení. Číslo 100 000 hodin (asi 11 let) se uvádí v mnoha článcích a protože dioda LED je dioda, i když přestane produkovat světlo, bude stále využívat energii.

Nejnovější cestou, jak osvětlit akvárium, je LED žárovky, a to kvůli jejich dlouhověkosti a malé uhlíkové stopy, a kvůli široké škále možností a intenzity spektra, které jsou nyní k dispozici v LED žárovkách. Níže najdete několik tipů, jak vybrat správné osvětlení LED pro konkrétní nastavení akvária.

Zvažte organismy, které podporujete

Typy organismů, které zvedáte v akváriu se slanou vodou, vám mohou pomoci určit, jaké osvětlení LED potřebujete. Pokud máte například skořápky, korály nebo některé druhy rostlin, které rostou v trochu hlubších oceánských hloubkách, tyto organismy se přizpůsobily modré a bílé vlnové délce světla a výběr LED žárovek by to měl odrážet.

Pro nastavení akvárií s obrovským množstvím rostlin jsou pro rostliny nejdůležitější modré a červené vlnové délky, které efektivně fotosyntetizujú a žijí zdravě. Ale s LED diodami můžete také doslova mít svůj dort a také jeho jídlo, protože umožňují vytvořit přirozeně se vypadající světlo, které napodobuje sluneční světlo i měsíční světlo a zároveň poskytuje svým organismem to, co potřebují pro správné prostředí.

Vyberte barvu efektu, kterou hledáte

Jakmile jsou splněny potřeby vašich organismů, můžete hrát s celým spektrem barev v závislosti na způsobu, jakým chcete prezentovat své akvárium. Například, pokud chcete v akváriu skutečně realistický vodní lesk, soustředit se na bílé LED žárovky, které dávají vašemu vzhledu pocit, že je na slunci.

LED světla v modrém spektru, jako jsou aktinické LED žárovky, mohou opravdu přinést detaily krásu vašeho živého korálového útesu. LED světla, které zvyšují barvu vody z teplejšího konce spektra, jsou velmi dobré na to, abyste dosáhli to nejlepší z hospodářských zvířat, když všechny vaše akvária jsou ryby.

Další úvahy při výběru LED osvětlení akvária

V případě LED svítidel pro akvária se slanou vodou je nejlepším pravidlem pro koupi nejlepšího systému osvětlení, který si můžete dovolit, a jakýkoli systém osvětlení LED, který si koupíte, může mít velkou cenovou značku. Ale dražší moduly osvětlení LED mohou přijít s některými velmi pěknými možnostmi.

Například si můžete koupit zařízení, které obsahuje tři plné řady LED žárovek s plným spektrem. Jelikož tyto žárovky jsou tak malé, nevšimnete si je jako součást celého zážitku z akvária a jejich malá velikost usnadňuje jejich odstranění z cesty do práce ve vašem akváriu. Další možností je automatický časovač, který mění intenzitu žárovky LED tak, aby zrcadlil aktuální událost dne / noci, aniž byste museli pamatovat na ruční stmívání světel.

led pásky

Jedním z důležitých faktorů při výběru správných LED svítidel je vypočítat množství tepla odevzdaných žárovkami. LED světla vyzařují mnohem nižší množství tepla než tradiční fluorescenční žárovky nebo žárovky s kovovou žárovkou, což znamená, že LED diody nepřispívají k ohřevu vody. Ale LED žárovky uvolňují teplo nahoru a ven z akvária. Teplo nepoškozuje vaše akvarijní organismy, ale může snížit životnost vašich LED žárovek, takže zvažte přidání ventilátoru, pokud máte v plánu mít velké množství LED svítidel v akváriu se slanou vodou.


LED osvětlení - kdy a kde to dělá smysl 27.04.2019
Jak nainstalovat LED pasik světla? 27.04.2019
Žulové desky - směs luxusu a krásy 23.04.2019
Vyzkoušejte příležitost k používání pokynů pro bezpečnost staveb 23.04.2019
Rozmanitost stavebních výrobků používaných pro stavbu 23.04.2019
Peněžní tok pro typického dodavatele nebo domácího stavitele 23.04.2019
Důležité nástroje pro zabránění úniku pro každou osobu 23.04.2019
Jak se vrátit se svou ex přítelkyní, aniž by vaše srdce dostalo na cestu 21.04.2019
Kompletní průvodce po vaší cestě do Turecka 21.04.2019
Volná zpráva o autopneumatice 21.04.2019
Edinburgh - skotský zimní šperk 21.04.2019
Dog or Cat špatné chování - co dělat na pomoc 21.04.2019
The Whys of Highways 21.04.2019
Analýza koroze - Výběr správné mřížky pro měření potenciálních polí 21.04.2019
Víte, že můžete obrátit rozchod? Zde jsou 4 Vital klíče, které byste měli vědět 21.04.2019
Zanícené dásně - Jak se zbavit zanícených dásní 21.04.2019
Informace & amp; Péče o drobné zuby 21.04.2019
Informace pro pacienty podstupující zubní implantát 21.04.2019